Pamje/ Vetura luksoze përfshihet nga zjarri tek “Rruga B” në Prishtinë

Njësitet policore si dhe zjarrfikësit kanë ndaluar pak më parë tek “Rruga B” në Prishtinë. Ndalesa e tyre kishte të bënte me një rast të zjarrit që kaploi një veturë. Vetura luksoze ishte përfshirë nga zjarri, ndërsa nuk raportohet për të lënduar. Për të arritur shuarjen e zjarrit , në vendin e ngjarjes janë parë…

Lajme

27/11/2022 16:24

Njësitet policore si dhe zjarrfikësit kanë ndaluar pak më parë tek “Rruga B” në Prishtinë.

Ndalesa e tyre kishte të bënte me një rast të zjarrit që kaploi një veturë.

Vetura luksoze ishte përfshirë nga zjarri, ndërsa nuk raportohet për të lënduar.

Për të arritur shuarjen e zjarrit , në vendin e ngjarjes janë parë edhe ekipet e zjarrfikësve të Kosovës.

Duhet përkujtuar që gjatë viteve të fundit raste të shumta ka patur kur veturat janë përfshirë nga zjarri, derisa shkaktarët shpesh herë nuk dihen./Lajmi.net/