Parashikimi i motit për sot

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me kushte për reshje bore. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të sillen ndërmjet 0 dhe 3 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi…

Lajme

27/01/2023 08:28

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me kushte për reshje bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të sillen ndërmjet 0 dhe 3 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-9 m/s.