Pepe: Ronaldo e di se kombëtarja është më e rëndësishme, vendimet e trajnerit duhen respektuar

Pepe theksoi se Cristiano Ronaldo e di se gjëja më e rëndësishme është ekipi dhe jo një lojtar. Qendërmbrojtësi ka treguar edhe se si shënoi në fitoren ndaj Zvicrës (6-1). “Ne kemi punuar dhe në rivënien e parë nga këndi do të goditnim drejt. Unë isha në vendin e duhur. Rezultoi puna kolektive”, theksoi qendërmbrojtësi,…

Sport

06/12/2022 23:16

Pepe theksoi se Cristiano Ronaldo e di se gjëja më e rëndësishme është ekipi dhe jo një lojtar.

Qendërmbrojtësi ka treguar edhe se si shënoi në fitoren ndaj Zvicrës (6-1).

“Ne kemi punuar dhe në rivënien e parë nga këndi do të goditnim drejt. Unë isha në vendin e duhur. Rezultoi puna kolektive”, theksoi qendërmbrojtësi, në një prononcim për RTP3.

Cristiano Ronaldo e nisi ndeshjen në pankinë: “Ai e di shumë mirë se gjëja më e rëndësishme jemi ‘ne’ (kombëtarja). Ajo që ndodhi sot ishte zgjedhje e trajnerit dhe duhet respektuar”, tha ai. /Lajmi.net/