Përfundon pjesa e parë: Maroku – Spanja, ende pa gola

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Marokut dhe Spanjës, e vlefshme për fazën e 1/8-ave të Kupës së Botës. Pas 45 minutave rezultati është 0-0, transmeton lajmi.net. Spanja ishte më dominuese në lojë, mirëpo pasimet e shpeshta nuk i dhanë epërsinë. Maroku, në anën tjetër, tentonte që përmes kundërsulmeve të dalë përpara. Si…

Sport

06/12/2022 16:46

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Marokut dhe Spanjës, e vlefshme për fazën e 1/8-ave të Kupës së Botës.

Pas 45 minutave rezultati është 0-0, transmeton lajmi.net.

Spanja ishte më dominuese në lojë, mirëpo pasimet e shpeshta nuk i dhanë epërsinë.

Maroku, në anën tjetër, tentonte që përmes kundërsulmeve të dalë përpara.

Si përfundim, pjesa e parë u mbyll me porta të paprekura. /Lajmi.net/