Prishtina mposht Dukagjinin, kalon në çerekfinale të Kupës së Kosovës

Prishtina është skuadra e fundit që ka siguruar një vend për çerekfinalen e Kupës së Kosovës. Kryeqytetasit mposhtën 3-1 Dukagjinin, në sfidën e zhvilluar në Lipjan, shkruan lajmi.net. Në minutën e 11′ Prishtina kaluan në epërsi kur realizoi Leotrim Kryeziu për 1-0. Po rridhte minuta e 22′ kur vendasit që shënuan sërish, kësaj radhe me Jalen…

Sport

06/02/2023 15:04

Prishtina është skuadra e fundit që ka siguruar një vend për çerekfinalen e Kupës së Kosovës.

Kryeqytetasit mposhtën 3-1 Dukagjinin, në sfidën e zhvilluar në Lipjan, shkruan lajmi.net.

Në minutën e 11′ Prishtina kaluan në epërsi kur realizoi Leotrim Kryeziu për 1-0.

Po rridhte minuta e 22′ kur vendasit që shënuan sërish, kësaj radhe me Jalen Blesan që ngriti epërsinë në 2-0.

Me dy gola epërsi të vendasve u mbyllen 45 minutat e para të kësaj sfide.

Prishtina ishte më e mirë edhe në pjesën e dytë, kur Jean Blesa realizoi golin e dytë personal dhe të tretin për Prishtinën për 3-0.

Krejt në fund golin e nderit për mysafirët e realizoi Khomutov.

Kësisoj përveç Prishtinës në çerekfinale kanë shkuar edhe Ballkani, Llapi, Gjilani, Behari, Malisheva, Vushtrria dhe Feronikeli 74./Lajmi.net/