Real Madridi të interesuar për Garnacho

Real Madridi ka hedhur sytë kah ylli i Man United, Alejandro Garnacho. Sipas ‘Relevo’, ‘Mbretërit’ dëshirojnë të nënshkruajë me Alejandro Garnacho nga ‘Djajtë e Kuq’, transmeton lajmi.net. Adoleshenti ka qenë në formë të mirë me United këtë sezon dhe ka dy gola dhe një numër të barabartë asistimesh. Megjithatë, ‘Djajtë’ tashmë është takuar me përfaqësuesit…

Sport

08/12/2022 23:13

Real Madridi ka hedhur sytë kah ylli i Man United, Alejandro Garnacho.

Sipas ‘Relevo’, ‘Mbretërit’ dëshirojnë të nënshkruajë me Alejandro Garnacho nga ‘Djajtë e Kuq’, transmeton lajmi.net.

Adoleshenti ka qenë në formë të mirë me United këtë sezon dhe ka dy gola dhe një numër të barabartë asistimesh.

Megjithatë, ‘Djajtë’ tashmë është takuar me përfaqësuesit e tij për të diskutuar një marrëveshje të re.

Sipas ‘The Sun’, skuadra e Premier Liga po planifikon të rrisë pagat e tij dhjetëfish, duke e çuar pagën e tij në 50,000 funte në javë dhe duke zgjatur kontratën aktuale deri në vitin 2027.

Mbetet të shihet se çfarë do ndodh me të ardhmen e argjentinasit./Lajmi.net/