Real Madridi udhëton në “El Classico” me vetëm një mungesë

Real Madridi e ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kundër Barcelonës që zhvillohet të dielën (nesër). Përballja mes dy rivalëve të përbetuar do të zhvillohet të dielën me fillim nga ora 21:00 në stadiumin “Camp Nou”, në kuadër të javës së 26-të në elitën e futbollit spanjoll, shkruan lajmi.net. Carlo Ancelotti do…

Sport

18/03/2023 23:58

Real Madridi e ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kundër Barcelonës që zhvillohet të dielën (nesër).

Përballja mes dy rivalëve të përbetuar do të zhvillohet të dielën me fillim nga ora 21:00 në stadiumin “Camp Nou”, në kuadër të javës së 26-të në elitën e futbollit spanjoll, shkruan lajmi.net.

Carlo Ancelotti do të udhëtojë te Barcelona me vetëm një mungesë në mbrojtje.

Reprezentuesi austriak, David Alaba nuk është përfshirë në listën e futbollistëve të ftuar për shkak të një lëndimi.

Deri në momentet e fundit ishte në dilemë përfshirja edhe e Benzemas për shkak të një lëndimi, por që fituesi i Topit të Artë është përfshirë në listë dhe pritet të luajë./Lajmi.net/

LISTA: