Roma në zi, ndërron jetë ish presidenti i skuadrës – Lajmi.net
Roma në zi, ndërron jetë ish presidenti i skuadrës
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 15:15, 14 April 2019
Futbolli italian ka pranuar një lajm të dhimbshëm sot, pasi ish presidenti i Romës ka ndërruar jetë.

Ish presidenti i Romës, Giuseppe Ciarrapico ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare, përcjell lajmi.net.

Ciarrapico shërbeu në pozitën e presidentin në kohën para se të vinin dyshja Sensi – Mezzaroma.

I njohur si ‘Er Ciarra’, ishte shquar për politikat e mira me skuadrën e ‘Giallorossi’. Ai kishte ardhur në krye të skuadrës pas vdekjes së Dino Viola.

Ciarrapico e drejtoi skuadrën e Romës për dy vite (1991 – 1993). Ai kishte fituar Kupën e Italisë në Genoa, në vitin 1991.

Sot,futbolli italian ka pranuar lajmin e dhimbshëm për vdekjen e ‘Er Ciarra’. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO