Sevilla dhe Liverpooli në garë për Amrabat

Mesfushori i Fiorentinës, Sofyan Amrabat po tërheq vëmendjen nga Liverpool dhe Sevilla pas paraqitjeve të tij në Kupën e Botës për Marokun. Çmimi i kërkuar për ish-lojtarin e Hellas Verona po rritet çdo ditë falë përparimit të tij me Marokun në raundin e 16-të në Katar. Liverpool tashmë kishte ndjekur përparimin e tij dhe po…

Sport

04/12/2022 15:51

Mesfushori i Fiorentinës, Sofyan Amrabat po tërheq vëmendjen nga Liverpool dhe Sevilla pas paraqitjeve të tij në Kupën e Botës për Marokun.

Çmimi i kërkuar për ish-lojtarin e Hellas Verona po rritet çdo ditë falë përparimit të tij me Marokun në raundin e 16-të në Katar.

Liverpool tashmë kishte ndjekur përparimin e tij dhe po përgatittë një garë verore, por ‘El Confidencial’ në Spanjë pretendon se Sevilla po kërkon shërbimet e tij në afatin dimëror.

Megjithatë, drejtori i Fiorentinës, Daniele Prade, përsëriti para gazetarëve këtë javë se nuk ka ndërmend ta shesë talentin 26-vjeçar.

Ai ishte një investim i madh për Violën, të cilët pagoi Veronën 19.5 milionë euro për të nënshkruar me Amrabat në janar 2020, duke e lënë atë në huazim në Stadio Bentegodi për gjashtë muaj të tjerë.

Deri më tani këtë sezon, ai ka bërë 20 paraqitje konkurruese për Fiorentinën midis Serie A dhe Ligës së Konferencës./Lajmi.net/