Sporti Vendor – Lajmi.net

Aktuale

Arnold Gjergjaj sonte lufton për të kthyer titullin EBU

Boksieri shqiptaro-zviceran i kategorisë së rëndë, Arnold Gjergjaj, “Kobra”, lufton sonte ose “të premten e mirë” (dita paraprijëse e Pashkëve) në Stamboll kundër turkut Umut Camkiran....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Tifozët e Rahovecit i akuzojnë dy anëtarët e Ylli Golden Eagle për kurdisje të ndeshjes

Tifozët e Rahovecit kanë lëshuar një status tejet acarues në faqen e tyre të rrjetit social, “Facebbok”....

18 April, 2019 Lexo më shumë

Plisave u dështon udhëtimi në Gjilan

Prishtinës i kanë dështuar planet për t’i marrë ‘Plisat’ në Gjilan....

18 April, 2019 Lexo më shumë

Rahoveci bëhet edhe me dy stadiume futbolli dhe një palestër të re sportive

Pas përurimit të palestrës sportive ‘Mizair Isma’ në fillim të këtij viti, qyteti i Rahovecit do të bëhet edhe me një palestër sportive dhe dy stadiume të reja....

17 April, 2019 Lexo më shumë

ZYRTARE: Trajneri kosovar suspendohet për një vit

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 16.04.2019, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhjet e kaluara si dhe inicimet e filluara disiplinore nga ana e Komisioneve të Garave pas përfundimit të ndeshjeve të zhvilluara në javën e fundit datë 13-14.04.2019, për kundërvajtësit dhe për të njëjtit duke iu referuar raporteve zyrtare nga rastet e iniciuara, konform dispozitave të Rregullores disiplinore sjelli këto;...

17 April, 2019 Lexo më shumë

Drenica e befason Dritën, Flamurtari mposht Lirinë

Ka përfunduar edhe xhiroja e 27-të në Superligën e Kosovës....

14 April, 2019 Lexo më shumë

Superliga e Kosovës sot sjell dy ndeshje, luhet për mbijetesën

Sot do të luhen dy ndeshjet e fundit në kuadër të xhiros së 27-të, në Superligën e Kosovës në futboll....

14 April, 2019 Lexo më shumë

Feronikeli befasohet nga Ferizaji, Prishtina e Llapi shfrytëzojnë gabimin e liderit

Kanë përfunduar edhe tri ndeshjet e luajtura sot në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll....

13 April, 2019 Lexo më shumë

Përleshje mes Agim Ademit dhe gjyqtarit Gashi – Flet kryetari i FFK-së

Tensione sot kishte në Federatën e Futbollit të Kosovës. Në korridoret e saj ka ndodhur një incident ku ishin përfshirë kryetari Agim Ademi dhe gjyqtari Bajram Gashi....

12 April, 2019 Lexo më shumë

Trepça 89 shënon fitore të rëndësishme ndaj Ballkanit, shkëputet nga fundi i tabelës

Ka përfunduar ndeshja e vetme që ishte planifikuar për tu luajtur sot në kuadër të Superligës së Kosovës, ndërmjet Trepçës 89 dhe Ballkanit....

12 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO