Tejkalim në vijë të plotë: Policia ia merr gjilanasit lejen për tre muaj

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjilan, ka njoftuar se ka gjobitur një ngasës të veturës i cili kishte tejkaluar në vijë të potë. Kundërvajtësi është dënuar më 150 euro si dhe iu është marrë patenta për 3 muaj, shkruan lajmi.net. Rastin e kishte fotografuar një qytetarë pastaj e kishte njoftuar policinë. “Me këtë veprim ka…

Lajme

24/11/2022 16:54

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjilan, ka njoftuar se ka gjobitur një ngasës të veturës i cili kishte tejkaluar në vijë të potë.

Kundërvajtësi është dënuar më 150 euro si dhe iu është marrë patenta për 3 muaj, shkruan lajmi.net.

Rastin e kishte fotografuar një qytetarë pastaj e kishte njoftuar policinë.

“Me këtë veprim ka rrezikuar pjesëmarrësit e tjerë në komunikacion dhe ka rënë ndeshë me rregullat e trafikut. Njësiti Rajonal i Komunikacionit Rrugor Gjilan përmes veprimeve operative ka arritur që të identifikoj kundërvajtësin ndaj të cilit ka shqiptuar gjobën në vlerë prej njëqind e pesëdhjetë (150) euro, dy (2) pikë negative dhe konfiskuar patentë shoferin me masën e përkohshme të ndalim vozitjes në afat prej tre (3) muaj.”, thuhet në njoftim.

Policia iu bënë thirrje mediave dhe qytetarëve për bashkëpunim për të gjitha kundërvajtjet./Lajmi.net/