Telefoni “bishë” që mbanë baterinë deri në 50 ditë – Lajmi.net
Telefoni “bishë” që mbanë baterinë deri në 50 ditë
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 21:52, 13 March 2019
Smartfoni i kompanisë teknologjike 'Avenir' ka baterinë me kapacitetin më të madh të ndërtuar ndonjëherë.

Dy trendet e mëdha në zhvillimin e smartfonëve janë procesorët gjithnjë e më të shpejtë dhe dizajni çdoherë e më elegant, transmeton lajmi.net.

Megjithatë, ‘Avenir’ fokusin e ka vendosur në baterinë e prodhimit të saj të fundit.

Nëse nuk përdoret në mënyrë aktive Max P18K, telefoni do të qëndrojë për rreth 50 ditë.

Përveç kësaj, smartfoni ka hapësirë për pesë kamera (dy për ‘selfie’, tri në anën e pasme) një procesor MediaTek, 6GB memorie dhe 128GB hapësirë ruajtëse.

Telefoni, i cili drejtohet nga sistemi softuerik Android 9, do të lansohet këtë verë.

Çmimi përfundimtar, ka bërë të ditur kompania, do të jetë 600 euro. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO