Tevez tregon shkathtësinë

Carlos Tevez ka fituar një tjetër ‘çmim’ në mesin e shumë mirënjohjeve që ka marrë deri më tani gjatë karrierës së tij të suksesshme si futbollist. Sulmuesi i Juventusit ka triumfuar në garën e ‘Skills Series’ nga Bwin, duke mposhtur bashkëlojtarët, Fernando Llorente, Andrea Barzagli dhe Fabio Quagliarella, në një shteg me pengesa. Yjet e…

Sport

08/11/2013 12:59

Carlos Tevez ka fituar një tjetër ‘çmim’ në mesin e shumë mirënjohjeve që ka marrë deri më tani gjatë karrierës së tij të suksesshme si futbollist.

Sulmuesi i Juventusit ka triumfuar në garën e ‘Skills Series’ nga Bwin, duke mposhtur bashkëlojtarët, Fernando Llorente, Andrea Barzagli dhe Fabio Quagliarella, në një shteg me pengesa.

Yjet e Juventusit shfaqën aftësitë e tyre teknike në kontrollimin e topit, driblime dhe goditje të sakta, ku Tevez doli në krye.

Ylli argjentinas iu bashkua Juventusit gjatë afatit kalimtar të verës nga Manchester City edhe ka shkëlqyer me paraqitjet e deritashme në Serie A duke u shndërruar në titullar të padiskutueshëm në sulmin e skuadrës së trajnerit Antonio Conte. Kjo video mund t’ua tregoj arsyen.