Zyrtare: Stefan Bajcetic ka nënshkruar një kontratë afatgjate me Liverpoolin

Stefan Bajcetic ka nënshkruar një kontratë të re afatgjatë me Liverpool. 18-vjeçari siguroi të ardhmen e tij në klub duke nënshkruar marrëveshjen në Qendrën Trajnuese AXA të enjten pasdite. Ai tha për Liverpoolfc.com: “Natyrisht që jam shumë, kaq i lumtur, kaq i emocionuar që vazhdoj të luaj për këtë klub dhe shpresoj se mund të…

Sport

26/01/2023 17:20

Stefan Bajcetic ka nënshkruar një kontratë të re afatgjatë me Liverpool.

18-vjeçari siguroi të ardhmen e tij në klub duke nënshkruar marrëveshjen në Qendrën Trajnuese AXA të enjten pasdite.

Ai tha për Liverpoolfc.com:

“Natyrisht që jam shumë, kaq i lumtur, kaq i emocionuar që vazhdoj të luaj për këtë klub dhe shpresoj se mund të luaj më shumë vite së bashku. Unë dhe familja ime jemi shumë krenarë që nënshkruajmë një kontratë të re me këtë klub.

Ndihem mahnitshme. Është diçka për të cilën kam ëndërruar në këto dy vite që kam qenë këtu dhe diçka për të cilën kam punuar shumë [për] gjithashtu”.

Bajcetic mbërriti te ‘Reds’ nga Celta Vigo në dhjetor 2020, ndërsa vazhdoi të përfaqësonte skuadrat U18 dhe U21 në përbërjen e Akademisë.

Duke qenë pjesë e para-sezonit të skuadrës së parë përpara sezonit 2022-23, lojtarit të ri të Spanjës iu dhanë më pas mundësi konkurruese nga Jurgen Klopp.

Ai bëri debutimin e tij me ekipin e parë pak para ditëlindjes së tij të 18-të, kur doli nga pankina në fitoren 9-0 në Premier Ligës ndaj AFC Bournemouth në ‘Anfield’.

Fillimi i parë më pas erdhi në nëntor në ndeshjen e Carabao Cup kundër Derby County, përpara se të hapte llogarinë e tij të golave me një përfundim jashtëzakonisht të kompozuar në Aston Villa një muaj më vonë.

Në total, Bajcetic ka bërë 10 paraqitje për ekipin e parë deri më tani këtë sezon – tre prej të cilave kanë qenë gjithashtu në Ligën e Kampionëve./Lajmi.net/